Adale Hastalıkları

Adale

Kas ağrılarının çoğu romatizmadan kaynaklanan ağrılardır.
Çoğunlukta da soğukalgınlığı sonrası meydana gelir.
İki-üç gün içinde geçmeyen kas ağrıları için doktora görünmenizde fayda vardır.
Soğukalgınlığı sonrası kaslarda oluşabilecek romatizma isimleri;  Myalgia ve Fibrozit dir.
Bu tip rahatsızlıktan korunmak için; soğuktan korunmaya çalışmak ve sık sık iç çamaşırları değişmek olumlu fayda sağlayabilir.

Limonsuyu ile ovmak, hamur işi ve yağlı yiyeceklerden kaçınmak, ıspanak, et, kayısı ve hıyar yemekten uzak durulmalıdır.

Mümkün olduğu kadarınca; beyaz peynir, soğan, maydanoz yemeli et suyu içilmelidir.

 

Adale Vitaminleri

L-ARGININE :
Vücutta adale oluşması ve yağların yakımı   L-Arginine varlığında gerçekleşir.
L Arginine aynı zamanda; kollagen üretiminde, siroz gibi karaciğer hastalıklarında
faydalıdır. Vücutta bulunan sıvı haldeki nitric oxid’in tek üretim kaynağıdır.
Tansiyonu düzenler ve damar sağlığı için oldukça önemlidir. Damarların elastikiyetini sağlar. Büyüme hormonu salgısı için oldukça önemlidir.

L-ORNITHINE:
L-Ornithine   vücutta   L-Arginine   ile   birlikte   aşırı   yağı   parçalayarak büyüme   hormonu   salar. İmmum   sistem   ve   karaciğer   fonksiyonu için gereklidir. Bu aminoasit ayrıca amonyağı detoksifiye eder. Organizmaya enerji sağlamada önemli  rol oynar. Ciltte ve bağ dokusunda yüksek konsantrasyonda bulunan ornithine yara iyileştirme ve doku harabiyetinin tamirinde, önemli yere sahiptir.
L-LYSİNE:
(L-Lysine) esansiyel (vücutta yapılamayan, dışarıdan alınması gereken) bir aminoasittir. (L-Lysine proteinlerin esansiyel yapı bloğu olarak çocuklarda büyüme ve kemik gelişimi için gereklidir). Yetişkinlerde kalsiyum absorbiyonuna yardımcı olur ve azot dengesini muhafaza eder.
Eksikliğinde enerji düşüklüğü, konsantrasyon yetersizliği, irritabilite, saç dökülmesi, büyüme gecikmesi ve cinsel fonksiyon bozuklukları oluşturur. Ameliyat ve spor incinmelerinde iyileşmeyi hızlandırır.

Web sitemizde; doktor, eczacı, ameliyatçı!!!! yok, beyaz önlüklü, yeşil önlüklü kişiler hiç yoktur.

Yorum Bırakın