Afrodizyak Gıdalar

ERKEKLER İÇİN:
Maydanoz, Nane, Tarçın, Kekik, Vanilya, Sivri Biber, Hardal, Kereviz, Ayçiçeği, Greyfurt, Susam, Yumurta, Kuşkonmaz, Enginar, Bezelye, Badem, Ceviz, İstiridye (İçindeki çinko spermin çoğalmasına neden olarak cinsel isteği artırıyor), Hindi (İstiridyeden daha fazla çinko ihtiva ediyor. Üstelik daha ucuz ve protein açısından da zengin), Roka (Bolca demir ve C vitamini içeriyor), Kereviz, Şalgam, Antep Fıstığı ve Fındık (İçerdikleri doymamış yağ asitleri ve E vitamini nedeni ile afrodizyak olarak kullanılırlar), Salatalık, Kuşkonmaz, Soğan, Domates, Fesleğen, Karpuz, Hindistancevizi, Bal, Pekmez, Kivi, Mango.

 

KADINLAR İÇİN:
Çikolata: Çikolatanın içindeki yüksek şeker ve kalori cinsel uyarıcı ve keyif verici. Çikolata beyindeki serotonin seviyesini de artırıyor ve mutluluk hissi veriyor. Ve kadınlar erkeklere nispeten çikolatanın bu özelliklerine karşı daha duyarlı.

Ahududu, Yoğurt, Tarçın, Çilek, Kırmızı biber, Köri ve diğer baharatlarla, baharatlı yiyecekler (kalbi daha hızlı çarptırdıkları için, seks sırasında oluşana benzer bir terleme oluşturuyor), Pul biber.

 

Potansiyel eşinizi ararken, keyfinizi yerine getirerek kendinize olan güveninizi artıracak, sizi canlandıracak ve kur yapmaya yöneltecek besinleri seçmelisiniz.

Baharatlı gıdalar kalbe kan akışını ve metabolizmayı hızlandırırlar.

Muz
İçerdiği kimyasallarla beyinde keyif arttırıcı etki yaratır ve özgüveni artırır.

Havuç
İçerdiği yüksek lif nedeniyle cinsel arzuları uyandırıcı etki yaratabilir.

Karides
İyot açısından zengin olan karides ve diğer deniz ürünleri, tiroid bezlerinin çalışması ve sağladığı enerji açısından önemlidir.

Çikolata
İçerdiği kafein nedeniyle çikolatanın uyarıcı bir etkisi vardır. Bunun yanında salgıladığı mutluluk hormonuyla keyif verir.

Zencefil
Zencefil kökünün, kadın ve erkek cinsel organlarındaki kan basıncını artırdığı söylenir.

Zeytin
Yeşil zeytinin erkekleri daha güçlü yaptığına, siyah olanların ise kadınların cinsel dürtülerini artırdığına inanılır.

Domates
Puritanlar tarafından aşk elması olarak tanımlanan domatesin cinsel canlandırıcı olarak ün yapmıştır.

Elma
Bu meyve her zaman baştan çıkarmayla eş anlamda kullanıldı. Potasyum,
fosfor, kalsiyum ve E vitamini yönünden zengin bu meyve hormon ve enerji düzeyini artırır.

 

Cinsel performans için gıdalar

Keşif ve orgazm olan son aşamada, insanlarda koku duyusu diğerlerinin önüne geçer ve afrodizyak gıdalar da bu yolla etki sağlar.

Bu Yazı öneridir. Tedavi yerine geçmez. Yazı İnternetten Alıntıdır.

Web sitemizde; doktor, eczacı, ameliyatçı!!!! yok, beyaz önlüklü, yeşil önlüklü kişiler hiç yoktur.

Yorum Bırakın