Ayak Ağrısı Kokusu Terlemesi

Ayak Ağrıları – Ayak Kokuları

Ayak Ağrıları, Ayak Kokusu, Ayak Terlemesi
Ayak ağrıları; çoğunlukta yorgunluk, bağ yerlerinin burkulması, fazla kilo almak veya bazı hastalıklardan kaynaklanır.
Önemli bir hastalıklardan kaynaklanmayan ayak ağrılarında; yapılacak masaj ve dinlenmek çok faydalı olur.
Ağrıyan yerler iyice masaj edilir. Ayak ikinci parmağı ile üçüncü parmağının birleştiği nokta iyice ovulur.

Ayak terlemesi veya ayak kokusu ter bezlerinin aşırı derecede çalışması, kalın çorap giymek veya bazı ateşli hastalıklara sebep olan bir hastalık çeşididir. Normal vücut sıcaklığının düşmesi sonucu da ortaya çıkar.

Doktorunuz daha iyisini bilir.

Ayak Hastalıkları
Ayaklar, ayakta durmak, ayak kemikleri yapısının bozulması, varis, tırnak vb hastalıklardan ileri gelen ağrı, terleme, burkulma, çıban, yara vb rahatsızlıklardır. Kıkırdak kemik sağlığı

Glukozaminin eklemlerdeki en önemli fizyolojik fonksiyonu,kıkırdağın şekillenmesi, onarım ve kıkırdağa sülfür girişini sağlamasıdır. Sonuç olarak kıkırdağın oluşumuna ve beslenmesine yardımcı olabilir.
Glukozamin sülfat, ağrı ve iltihap gidermede yardımcıdır.

Glukozamin sülfat ağrıyı azaltıp, eklem kıkırdağının sentezini arttırırken kondroitin sülfat hastalığın ilerlemesini yavaşlatabilir ve kıkırdağı bozan enzimleri engelleyebilir. Glukozamin ağrılı bir eklemin etrafındaki alana doğrudan topikal uygulanması ile dermise daha yoğun doz ulaşır.

Kondritin sülfat gllukozaminin ağrı kesici etkisini güçlendirmekte ve topikal maddelerin dermal penetrasyonunu arttırmaktadır.
Glukozamin kondroitin sülfatın topikal uygulanması diz osteoartritinden kaynaklanan ağrıyı hafifletmede etkili olabilir.

Kalsiyum
Coral Calcium Complex; Japonya’nın güney mercan adaları Okinawan’dan temin edilmektedir. Bu bölgenin en büyük özelliği dünyanın en eski mercan kayalıklarının burada bulunması ve kutuplardan gelen soğuksu akıntılarının bu bölgeden geçmesidir. Bu özelliği sayesinde birçok mineral bu mercanlara taşınmıştır.

Mercanlar aldıkları tüm mineralleri bir araya getirir ve uygun oranlarda birleştirir. Bu da tek tek bu mineralleri almaktan daha çok yarar sağlar. Okinawan Mercan Kalsiyumlarının yapısında insanlar için çok önemli olan magnezyum, fosfor, potasyum, sülfat ve selenyum mineralleri bulunmaktadır. Bu minerallerin dengeli biçimde   kompleks olarak alınması vücut için Çok daha önemlidir.

Mineral eksiklikleri vücutta hemen kendini gösterir ve çeşitli işlev bozukluklarına yol açar. Kalsiyum; İnsan vücudunun en önemli yapı taşıdır. İskelet yapısı, eklemler, kalp sağlığı  dişler, kas sistemi, sinir sistemi ve hücre onarılması için çok önemlidir. Ayrıca kemikler için mikrobesin olma özelliği vardır.
Çinko; kemik dokusunun sağlıklı olabilmesi için gereklidir.Ayrıca yaraların iyileşmesi, büyüme, gelişme, hormon kontrolü, saç ve diş sağlığı için gerekli bir mineraldir.
Fosfor; kemik ve diş yapısında bulunarak daha dayanıklı ve sert olmasını sağlar.
Potasyum; kas ve sinir sistemini güçlendirir.

Selenyum; antioksidan özelliği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu minerallerin vücuda yeterince alınmaması durumunda;yüksek tansiyon, kemik erimesi, kas fonksiyonlarında bozulma, sinir sisteminde deformasyon, diş sorunları, iştahsızlık, adet düzensizliği ve uykusuzluk gibi etkilere neden olabilir.

Ayrıca kadınlarda 35 yaş üstünde kalsiyum desteğinin alınması tavsiye edilir. Sadece bir kalsiyum takviyesi değil, kompleks bir mineral takviyesidir. İçerisindeki mineraller vücudumuza en uygun dozajlarda bulunmaktadır.
Özellikle kemik ve dişlerin yapısının temel maddesidir.
Adele kasılması ve kalbin çalışması için gereklidir.
Sinirlerdeki iletiler için yararlıdır.
Birçok hormonun işleyişine etkisi vardır. Kemik erimesi, eklem ağrıları ve iskelet yapısının korunması için önemlidir. Vücuttaki mineral eksikliğinin dengelenmesinde etkilidir. Tansiyon üzerine renin, aniiotensin mekanizmasına etki ederek düzenleme görevi yapar. Saç ve tırnakları güçlendirir.

Düzenli kalsiyum alımı kandaki kolestrol ve LDL düzeylerini normal aralıklarda tutmaya yardımcıdır. Kan basıncının düzenlenmesinde etkilidir. Bakterilere karşı vücudun direncini arttırır.

Kalsiyum kemiklere ve dişlere protein iplikçiklerinin oluşturduğu ağ gibi bir yapıya genellikle fosfat tuzları şeklinde oturarak onların yapısal olarak sertliğini ve dayanıklılığını sağlar. Osteoporoz riskinin azaltılmasında etkilidir. Menopoz döneminde  kemik yapısının korunmasında etkilidir.

Web sitemizde; doktor, eczacı, ameliyatçı!!!! yok, beyaz önlüklü, yeşil önlüklü kişiler hiç yoktur

Yorum Bırakın