Çocuğu Olmayanlar

Çocuğu Olmayanlar Sorunu

BEL GEVŞEKLİĞİ. ERKEN BOŞALMA
Cinsel ilişki sırasında, meninin vaktinden önce boşalmasına verilen isimdir. Halk arasında erken boşalma ismi verilir. Tıp dilinde ise ejakulasyon denir.
Nedeni çoğunlukla ruhsaldır. Tedaviye sinirleri dinlendirmek, açık havada dolaşmak, sabah akşam ılık banyo yapmak ile başlanabilir.

 

BEL SOĞUKLUĞU
Tıp dilinde gonore denilen bir çeşit zührevi hastalıktır. Cinsi münasebetle bulaşır. İdrar yollarında acıma, yanma, şişlik ve akıntı ile belirir.
Akıntı cerahatlıdır. Bu cerehat ellere bulaşacak ve eller de gözlere sürülecek olursa, körlüğe neden olabilir. Kadınlarda da, beyazımtırak cerahatlı akıntı, sık sık idrara gitme, idrar yaparken ağrı ve yanma ile kendini gösterir.
DİKKAT; Üreme organlarında akıntı görüldüğünde, mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Aksi halde kendisinde bel soğukluğu görülen, bu hastalığı cinsel
ilişkide bulunduğu herkese bulaştırır.

FRENGİ
Zührevi bir hastalıktır. Bulaşıcıdır. Tıp dilinde sifilis denir. Frengili kadının doğurduğu çocuğa, doğuştan geçmesi şekli istisna edilirse; hemen hemen her zaman cinsel ilişkiyle geçer. Mikrop vücuda girdikten 3 hafta sonra belirtilerini göstermeye başlar. Mikrobun vücuda girdiği yerde, yani erkeklerde peniste, kadınlarda vajinada Şankr adı verilen bir yara meydana gelir. Bu yara dudakta, meme ucunda, makatta veya parmaklarda da görülebilir. Zamanla akıntılı bir yara haline gelip; çevresi kızarır ve sertleşir.
Mikrobun vücuda girmesinden 6- 12 hafta sonra hastada; baş ağrıları, ateş, boğaz ağrısı, deri döküntüleri ve iştahsızlık, görülmeye başlar.
6 ay sonra ise, mikrop vücudun belli başlı organlarına oturur. Tedaviye en kısa zamanda başlanması gerekir.

CİNSEL SOĞUKLUK
Tam manasıyla tatmin olamayan kadının cinsel ilişkiye gereği gibi cevap vermemesine; tıp dilinde firijidite denir. Nedeni daha çok ruhsaldır.

 

 

CİNSEL SORUNLAR. GEVŞEK PENİS
Erkeklik organının sertleşmemesi, sağlık durumunun bozukluğundan kaynaklanır. En önemli neden sinir bozukluğudur. Kendine güvenememe, yorgunluk, içki, şeker hastalığı, uyuşturucu madde alışkanlığı da diğer nedenler arasında sayılabilir. Sertleşme sorunu-Ereksiyon sorunu: (Empotans) Cinsel ilişki için gerekli ve yeterli sertleşmeyi sağlayamama ve/veya sürdürememe olarak tanımlanır. Yaşla bu sorun artar ancak yaşlanmanın mutlak sonucu değildir. Sosyal, psikolojik ve bedensel yaşama ciddi olumsuz etkileri olabilir. Türkiye de 40 yaş üzeri erkeklerin %69’u bu sorunu kısmen ya da tamamen yaşamaktadır. Genel nüfusta bu oran %10-20 civarındadır.
Risk faktörlerinin en önemli ve sık olanları:
Damar sertliği
Şeker hastalığı
Kalp, böbrek, Karaciğer hastalıkları
Bazı ameliyatlar
Omurilik yaralanmaları
Uyuşturucu, alkol, sigara ve bazı tıbbi ilaçlar

 

İKTİDARSIZLIK
Erkeklik organının (penisin) yeteri kadar sertleşmemesi sonucu,
cinsel ilişkide bulunamamaya; halk arasında iktidarsızlık, tıp dilinde ise empotans denir. Kendine güvenememek, yorgunluk, tiksinti, sinir bozukluğu, alkolizm, şeker hastalığı, doğum kontrolü için uygulanan metotlar veya aşırı şişmanlıktan kaynaklanır. Ilık banyolar, açık havada dolaşmak ve dinlenmek başvurulacak ilk çarelerdir.

KISIRLIK.
Erkek veya kadının döl vermemesi haline, halk arasında kısırlık, tıp dilinde ise sterilite denir. Nedenlerini, erkek ve kadında ayrı ayrı incelemek gerekir.
Erkeklerde Kısırlık Normal cinsel ilişkide bulunmayan veya menisi olmayan erkeklere kısır denir.
Psikolojik etkenler, iktidarsızlık, erkek uzvunda görülen şekil
bozukluğu, gereği gibi tedavi edilmemiş belsoğukluğu, yumurtaların yerlerine inmemiş olması, kabakulak hastalığı sırasında husyelerin iltihaplanmış olması kısırlığı doğuran en başta gelen nedenlerdendir.
Kadınlarda Kısırlık Cinsi münasebetlerin, hamile kalma ihtimalinin
çok az olduğu zamanlarda yapılması, fallop borularının tıkalı olması,
döl yatağında görülen hastalıklar, hormon salgılarının yetersiz olması, rahim veya dış üretim organlarında görülen şekil bozuklukları, şeker hastalığı veya tiroid bozuklukları, beden yorgunluğu, sinir bozukluğu en başta gelen nedenlerdendir. Çocuk sahibi olmayan eşlerin, tepeden tırnağa kadar muayene olup, gerçek nedenleri, tespit ettirmeleri gerekmektedir.

 

MENİ AZLIĞI, SPERM AZLIĞI
1Mm küp menide (ersuyunda) en az 20 milyon hayvancığı bulunur. Spermin miktarı spermogram’la tesbit edilir. Bunun için de kişiye masturbasyon (istimna) yaptırılır ve fışkıran meni içindeki sperm hayvancıkları mikroskop altında sayılır. 20 milyondan az sperm hayvancığı bulunduğu takdir de sperm azlığından söz edilir.
Meni (sperm) miktarını arttırmak için bitkisel tedavi uygulanabilir.

CİNSELLİK İÇİN ŞEHVET ARTTIRICI İLAÇLAR
Erkek ve dişin birbirine duydukları istekleri artırmak maksadıyla kullanılan ilaçlara afrodizyak ilaçlar denir. Bu ilaçları doktor tavsiyesi olmadan kullanmak faydadan ziyade zarar verir. Şehveti artırmak için bitkisel tedavi uygulanır.

 

 

Kadının sekste mutlu olabilmesi için penisin vajina karşı duvar etlerini okşaması, kadında da döllenmenin olabilmesi için de karşı duvar arkasına spermlerin gitmesi gerek.
Bunun için ise 13 cm ve üzerinde bir penis boyu gerekmektedir.
Uzun penis sekste mutluluğu arttırır.
Uzun penis erkeği yormaz, eşleri strese sokmaz.

V-Pills ile tamamen doğal cinsel estetik ve performans!

Amerika nın önde gelen markalarından V-Pills sayesinde erkekler artık daha sağlıklı, daha güvenli ve daha çekici

Günümüzde estetik görünüm gitgide önem kazanıyor Yüz ve vücudun yanı sıra cinsel bölge estetiği de hem erkekler hem bayanlar için büyük önem taşıyor.
Amerika nın önde gelen markalarından V-Pills sayesinde erkekler artık daha sağlıklı, daha güvenli ve daha çekici

Günümüzde estetik görünüm gitgide önem kazanıyor Yüz ve vücudun yanı sıra cinsel bölge estetiği de hem erkekler hem bayanlar için büyük önem taşıyor.

 

Prostat ve İdrar
Senelerdir idrara yol görevi yapan prostat yolları iltihaplanabilir, yollarda idrardan kalma birikmeler olabilir. Bunları temizlemek akıllıca iştir. Bu yollarda birikmelerin getirdiği zararlardan bazıları  penis sertleşmesini yavaşlatması, idrar zorluğu, geceleri sık sık idrar çıkmak, sperm eksikliğidir.
Orta yaşın üstündeki erkeklerde sıkça görülen prostat rahatsızlığı, insan yaşamının kalitesini düşürdüğü gibi olmadık zamanlarda sıkıntı-lar vererek yaşamımızı olumsuz yönde etkilemektedir.

 

Web sitemizde; doktor, eczacı, ameliyatçı!!!! yok, beyaz önlüklü, yeşil önlüklü kişiler hiç yoktur.

Yorum Bırakın