Hamamcı Olmak

İhtilam Olmak – Hamamcı Olmak

Sebebi çoğunlukla ruhsaldır.

Masturbasyon kadınların ve erkeklerin cinsel olarak kendi kendini tatmin etmek için yaptıkları bireysel çalışmalardır. Cinsel bir partneri olmayan kişilerin cinselliklerini yaşamak ve boşalmak için bu yöntemi başvurması normaldir. Elle tatmin, manuel seks ve otuz bir çekmek erkekler için kullanılan mastırbasyon kavramlarıdır.

Erkeklerde ereksiyon olmuş penis el ile kavranarak ritmik ileri geri gel git hareketleri ile sanki penis vajina içerisindeymiş gibi hareketler yapılarak er kişinin tamin olması ve boşalması yöntemidir. Masturbasyon yöntemi düzenli sex hayatı olmayan erkeklerin başvurdukları cinsel tatmin yöntemidir.

Erkekler fiziksel olarak cinsel organlarının hareketlenmesi ile boşalma duygusunu yaşarlar. Erkek penisi özellikle penis başı oldukça çok sinir hücresine sahiptir. Bu nedenle penis başı oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Erken boşalma sorunu olan erkekler cinsel hayatlarında partnerini penis başı ile fazla fiziksel temas kurmaması konusunda uyarmalıdır.

Erkek masturbasyonu erkekler için cinsel isteği dizginlemedeki en temel tekniklerden bir tanesidir. Bu sayede erkek eğer cinsel bir birleşme ortamı yakalayamıyorsa enerjisini ve menisini vücudundan dışarı atar. Eğer erkek bunu mastürbasyon yapmak ile gerçekleştirmez ise vücut fazla meniyi rüyalanma ile dışarı atar.

Rüyalanmak erkeğin rüyasında cinsel bir uyaran ile tahrik olması ve istem dışı boşalmasıdır. Bu boşalma vücudun sağlığı için gereklidir. Aksi durumda fazla üretilen meni ağrıya neden olabilir.

Erkek masturasyon esnasında aşırı uyarılmayla birlikte boşalır. Masturbasyon yöntemi boşalmak amaçlı olduğundan ötürü sürekli yapılması halinde beyin cinsel isteği boşalmak olarak öğrenir ve cinsel bir birleşme esnasında hemen boşalma yoluna gider. Bu cinsel hayatın olumsuz yönde etkilenmesine neden olur. Bu nedenle sürekli olarak masturbasyon yapmak ve bunu yaparkende sadece boşalma duygusunu yaşamayı düşünmek erken boşalmaya neden olabilir. Masturbasyon erken boşalma arasında doğru bir ilişki kurmak gereklidir. Masturbasyon tekniğini doğru kullanarak erken boşalma sorununuzu çözebilirsiniz. Masturbasyon yaparken boşalma esnasında penisinizi uyarmayı bırakın ve boşalmadan bir süre bekleyerek tekrar yapın. Bu boşalma durumunuzu kontrol altına almanıza yardımcı olabilir. Boşalmanızı kontrol etmeyi öğrenebilirsiniz.

Kız ve erkeklerde buluğa girecekleri dönemden yaklaşık bir buçuk yıl önce cinsel içerikli değişiklikler başlar. Bu değişmeler kızlarda 10 yaşlarında, erkeklerde 11-12 yaşları civarında olmaktadır. Buluğ öncesi denen bu dönemde karşı cinsle ve cinsel sembollerle ilgilenme, daha kadınsı ve erkeksi tavırlar geliştirme gibi davranışlar gözlenebilir. Boyca büyümenin doruğa çıkması ile buluğa erme, hemen hemen aynı zamanda olduğundan buluğ öncesindeki ergenlerde iştah artışı görülür. Ergen adeta hızlı büyüme için gerekli olan protein ve enerjiyi depolamaktadır. Buluğdaki cinsel uyanışı ve diğer değişmeleri başlatan uyaranın ne olduğu tam olarak bilinmemektedir. İnsan vücudunda adeta bir iç saat vardır ve gerekli olgunluk mertebesine geldiğinde bazı değişiklikleri başlatmak için alarm vermektedir. Ergenlikteki cinsel gelişme kız ve erkek çocuklarda aynı zamanda ve aynı hızda olmaz.

Kızlardaki Esas Cinsel Gelişmeler: Kızlarda ergenliğe girerken görülen en önemli değişiklik adet kanamasıdır. İlk adet kanamasından yaklaşık bir yıl sonra yumurta üretimi başlar. Yaklaşık her 28 günlük dönemde yumurtalıklardan, bir yumurtacık yumurtalık kanalına bırakılır. Döllenme olmadığı sürece, kadın üreme organı içinde oluşan dokular vücuttan dışarı atılır. Bu olay adet kanaması şeklinde adlandırılır. Bu kanama dönemi ortalama olarak 6 gün devam edebilir. Kızlar bu sırada, hassas ve sinirli olabilirler. Türk kız çocuklarında ilk menstrüasyon (adet görme) yaşı ortalaması 12,4’tür ve menarş (ilk ayhali) daima boy büyüme doruğu geçtikten sonra olmaktadır.
Kızlar ilk adet kanamasından sonra bir süre düzensiz olarak kanama olurlar, bu aylar boyunca üreme yeteneği tam olarak kazanılmamıştır. Buna “ergen kısırlığı” denmektedir. İlk ayhalinin genç kızlar için çok önemli, unutulmayacak bir değişiklik olduğu belirtilmektedir.

Erkeklerdeki Esas Cinsel Gelişmeler: Erkeklerin üreme organlarındaki değişiklik ortalama olarak 13-14 yaşlarında başlar. Bu dönemde erkek üreme organı ve erbezleri (testisler) büyür, erkek üreme hücresi (sperm) üretmeye başlar.

Beden yapısındaki Gelişmeler: Kız ve erkek çocukların beden yapısındaki gelişmeleri ayrı ayrı incelemek gerekir. Kızlarda omuzlar yuvarlaklaşır, göğüs ve kalçalarda deri altına toplanan yağ miktarı artar, göğüs ve kalçalar büyür, göğüs uçları olgunlaşır. Üst sosyo ekonomik seviyedeki İstanbul kız çocuklarında meme gelişmesi 9.8 yaşlarından başlayarak ortalama 5.1 yıl sonra tamamlanmaktadır. Meme gelişmesinin başlamasından ilk adet kanamasına kadar geçen zaman 2.6 yıl olarak bildirilmektedir. Kemik büyümesinin ve kemik yaşının buluğdaki belirtilerle ilişkileri vardır. Kemik yaşı kızlarda 11, erkeklerde 12 olduktan sonra buluğ belirtileri başlamaktadır.

Erkek çocuklarda, ergenlik döneminde kızlardan farklı olarak, kol ve bacak adalelerinde bir gelişme görülür. Göğüs kafesi ve omuzlar genişler, vücut ve yüz erkeksi bir görünüm alır.

Seslerin kalınlaşması: ergende ses, çocukluktakinin aksine kalınlaşmaya başlar. Bu dönemde ergen ses tonunu ayarlayamaz, önceleri sesi çatallaşır. Daha sonra ses telleri gelişmesini tamamlar, ergenin ses tonu da olgunlaşır. Türk erkek çocuklarının ses kalınlaşmasının 13.4 yaşında olduğu bildirilmiştir.

Yüzdeki Sivilcelerin Artması: Derideki yağ bezlerinin fazla çalışması sonucu salgılanan yağlar, bez kanalını tıkar ve yüzde siyah noktalar (akneler) oluşturur. Yağ birikimi şişer ve ergenlik sivilcelerini meydana getirir. Bu dönemde görülmesi normaldir. Sıkılmaması, sık sık elle oynanmaması, yüzün temiz tutulması gerekir.

Yüzde Bıyık ve Sakalın Çıkması: Ergenlik döneminde yüzde meydana gelen belirgin değişiklik de erkek çocukta bıyık ve sakalların çıkmasıdır. Önce bıyıklar belirgin hale gelir, sonra şakak kemikleri altında sakallar görülmeye başlar. Sakal ve bıyıkların çıkmasında gençler arasında bireysel farklara bağlı olarak değişikliklere rastlanır. Aynı yaştaki iki kişinin sakal ve bıyık büyüme hızı farklı olabilir. Bu boyca ve bedence büyümede olduğu gibi, soyaçekime, salgı bezlerinin salgıladığı hormonların miktarına ve beslenmeye bağlıdır.

Vücutta Kıllanma: Ergenlik döneminin başlangıcındaki değişikliklerden biri de hipofiz bezinin salgıları ile başlayan koltukaltı ve üreme organları bölgesindeki kıllanmadır. Üreme organlarındaki kıllanma kızlarda tepesi yukarıda bir üçgen biçiminde iken, erkeklerde ters üçgen biçimindedir. Erkeklerde kıllanma ergenliğin sonlarına doğru göğse, bacak ve kollara yayılır.

Ter Bezlerinin Çalışmasının Artması: Bu dönemde koltukaltı ile kasıklarda ve vücudun diğer yerlerinde, ter bezleri çocukluk döneminden daha fazla çalışır. Sık terleme sonucu ortaya çıkan kirliliği önlemek için vücut temizliğine dikkat etmek, en az haftada bir kere su ve sabunla temizlenmek, koltukaltı ve üreme organlarındaki tüylerin, ter ve kir tutacağı için uzamadan alınması ergenlik sağlığı için gereklidir.

Vücut kokusunun belirginleşmesi: Cinsel olgunlukla beraber, vücutta herkese has bir koku belirginleşir. Bu vücut kokusunun cinsel çekicilikle bir ilişkisi vardır.

Gırtlakta kıkırdaklaşma: Hipofiz hormonunun etkisiyle, ergenlik döneminin başlangıcında, erkek çaocuklarda gırtlağın çene altına rastlayan bölgesinde bir kıkırdaklaşma görülür. Halk arasında “adem elması” denen bu boğum büyüyerek sertleşir.

Göğüslerde düğümcüklenme: Erkek ergenlerde genellikle 14-16 yaşları arasında rastlanılan göğüslerin her ikisinde veya birinde görülen ağrılı büyüme ve sertleşmelerdir. Tıp dilinde buna jinekomasti denilir. Hormon kaynaklıdır. 6 ay ile 3 yıl arasında iyileşme görülür.

Ergenlik döneminde görülen cinsel rüyalar: Özellikle erkek ergenler, artan cinsel içtepkilerinin sonucu cinsel kaynaklı rüyalar görürler. Bu rüya esnasında üretilen fazla spermler, boşalma sonucu vücudun dışına atılır. Halk dilinde “rüyalanma”, eski dilde “ihtilam olma” denilen bu olay, sebebini bilmeyen ergenler için ürkütücüdür, çeşitli tedirginlikler yaratabilir.

çingence “habe” (= yemek) kelimesinin sonuna çingence “-zan” (-sız) ekinin gelmesiyle yemeksiz, aç anlamına gelen “habezan”ın türkçeye geçmiş hali olan, genellikle, mecaz yoluyla farklılaşmış anlamıyla kullanılan kelime; abazan cinsel olarak aç olandır, açlığı daimidir çünkü abazanlık bir duygulanım değil duygudurumdur, tıka basa doymak ister sürekli, geç yaşlarda tedavisi aynen kişilik bozuklukları gibi pek mümkün değildir, ergenlik döneminde teşhis konulmalı ve tedavisi için her türlü eziklik, beceriksizlik, aptallık, kuruntu önleyici yöntemler kullanılmalıdır.

bu kişilerin kendi eziklikleri bir yana, toplumsallık açısından tehdit unsuru olacak bazı davranışları vardır. karşı cinse yaklaşımları sabit ve tektiptir, bu yüzden genellikle sevilmezler. renkli kişilikleri olamaz çünkü geniş spektrumlu yaşayamazlar, kültürleri de değerleri de sabittir ve kendilerine koydukları/koyduruldukları keskin sınırların dışına çıkamazlar. muhabbetleri bayağı, esprileri hep aynı merkeze odaklı, zevkleri banaldır. biraz zeki olanları bazen kendi gibi olanlar haricindeki insanları etkilemeyi de başarırlar. farklı yerlere yönelip asıl ve değişmeyen amaçlarını ve yaklaşımlarını gizlemeyi tabii ki yüzüne gözüne bulaştıran bu eziklere tav olanlar elbette karşı cinsten bir abaza olma, sevgilisinden ayrılıp bunalıma girme benzeri bazı sorunları olan dışlanası tiplerdir. yaşadıkları ikişki de elit bir insan için “benim elimin ulaştığı yere sizin hayalleriniz ulaşamaz.” şeklinde değerlendirilebilecek türdendir.

kendi dostları olan fakat onlar gibi olmayan normal insanların baş belalarıdır bunlar. sülük gibi yapışıp adeta dilenirler gördükleri küçük bir umut olan normal insandan. bu yüzden kişinin gizli ya da açık/doğrudan abazan olduğu anlaşılır anlaşılmaz ondan ve bulunduğu ortamdan uzaklaşılmalı, onu kendi zayıflığında boğulması için yaşam denen ve onun çapına çok fazla gelen bu meşakkatli denizle baş başa bırakmalıdır. Türün ve sosyetenin devamı, gelişimi için, abazan bakış açısına meyleden ve ergenlik dönemini atlatmış her sosyopat bir böcek olarak görülmeli ve ezilmesi için elden gelen arda konmamalıdır.

Web sitemizde; doktor, eczacı, ameliyatçı!!!! yok, beyaz önlüklü, yeşil önlüklü kişiler hiç yoktur.

Yorum Bırakın