Migren

Migren

Migren, herhangi bir hastalığın belirtisi olabildiği gibi, belirli bir neden olmadan da görülebilir. İrsi olanlar da vardır. Başın yarısında zonklamalar, bulantı ve bazen kusma görülür. Gözünün önünde siyah benekler, bulanık lekeler, uçuşur. Bazı kimseler, konuşmakta da zorluk çekerler.

Ağrı geldiği zaman, karanlık bir odada sırt üstü yatmak oldukça etkilidir. Ayrıca, hazımsızlığı önlemek, haftada iki kere ılık banyo yapmak, sebze yemek ve kahve, çay, sigara, içki, gibi zararlı şeyleri terk etmek gerekir.

B3 Vitamini Migren İlişkisi

B3 vitamini niasin, niasinamid olarak da adlandırılan bu vitamin nişastalı ve şekerli maddelerin sindirimi için gerekli olan hidroklorik asit üretimini arttırır.

Niasin düzeyinin insülin, östrojen, progestron ve testosteron gibi cinsiyet hormonlarının sentezi için hayati rol oynadığı yapılan klinik çalışmalarla desteklenmektedir. Son zamanlarda kolestrolünü ve trig iseridini yan etki olmadan emniyetle düşürebildiği için doktorlar tarafından bu amaçla sıklıkla kullanılmaktadır.

B3 vitamini, kan dolaşımını düzenler, sağlıklı bir deri ve santral sinir sisteminin çalışmasına yardımcı olur.

Beyin ve hafızanın ileri fonksiyonlarını denetlemesinden dolayı şizofreni, pellegra ve diğer zihinsel hastalıklarda tedavi edici rol oynar.(Pellegra;B3 vitamini eksikliğinde ortaya çıkan tehlikeli hastalıklardan biridir.

Derinin açık bölümlerinde kızıl lekeler belirir.İshal gibi sindirim problemleri ve unutkanlık bunama gibi sinir sistemi belirtileriyle seyreder ve ölümle sonuçlanır.)
İnsan vücudu için hayati rol oynar, hücrelerin oksijeni kullanabilmeleri için gereklidir. Glukoz   denilen   karbonhidrat   ve   glukozdan   enerji   üretilmesinde anahtar görevi vardır.
Yağ   asitlerinin   sentezinde   etkilidir.   Kan   dolaşımına   etkisi   vardır.
Hormon üretimine katılır (östrojen, progestron, testesteron gibi cinsiyet ve tiroid hormonları, kortizon, insülin gibi).
Beyin ve sinir sisteminin sağlıklı çalışmasına etkilidir.
Deri ile dil ve sindirim sisteminin sağlığına etkilidir.
Midede,   sindirimin   temel   taşları   olan   asitlerin   üretimini   sağlar.
İlaç ve zararlı maddelerin etkisiz hale gelmesini sağlar.
Depresyon, şizofreni, yaşlılık ve ilaç kullanımına bağlı,bazı ruhsal hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Atar damarların açılarak, dolaşımın düzenlenmesini sağlar (bacak krampları,kulak çınlaması, baş dönmesi, migren tipi  baş ağrısı).

Web sitemizde; doktor, eczacı, ameliyatçı!!!! yok, beyaz önlüklü, yeşil önlüklü kişiler hiç yoktur.

Yorum Bırakın