Naturelive Cilt Onarım Yağı

Naturalive Doğal Cilt Bakım Onarım Yağı

Naturalive Doğal Cilt Bakım Onarım Yağı Fiyatı
50 ml, xx tl.

Naturalive Doğal Cilt Bakım Onarım Yağı Faydası
Naturalive Cilt Bakım Yağı içerdiği yoğun E vitamini ve C vitamini ile cildinizin yenilenmesine yardımcı olur. Yapılan araştırmalarda, E ve C vitaminin cildin onarımı, beslenmesi, nemlendirilmesi cildin elastikiyetinin geliştirilmesinde ve cilt lekelerinin iyileştirilmesinde başarılı sonuçlar verebilir.
Cildi yumuşattığı gibi, nemlendirir, cildin kurumasını önleyebilir.
Kuru ve nemli cilt arasındaki dengeyi kurar.
Çatlak oluşumunu önleyebilir ve çatlakları onarabilir.
Akne ve sivilcelerin giderilmesine yardımcı olabilir.
Cilt hücrelerini yenilediğinden dolayı, cildin yaşlanmasını önlemeye yardımcı olur.
Güneşin zararlı etkilerini hafifletebilir.
Cildi çevresel faktörlere karşı korur. Güneş, kuru soğuk, kötü hava, sigara kullanımı gibi faktörler cildin yaşlanmasına neden olmaktadır, Naturalive Cilt Bakım Yağı bunları engellemeye yardımcı olabilir.

Naturalive Doğal Cilt Bakım Onarım Yağı İçindekiler
Punica Granatum Seed Oil (Nar Çekirdeği Yağı), Rosa Canina Seed Oil (Kuşburnu Çekirdeği Yağı), Argan Oil(Argan Yağı)

Naturalive Doğal Cilt Bakım Onarım Yağı Kullanışı

Gece yatmadan önce 10 dakika önce cilt saf gülsuyu ile temizlenir. 10 Dakika sonra pamuk yardımıyla Naturalive Cilt Bakım Yağı’nı tüm cilde sürülerek yedirilmelidir.

Naturalive Doğal Cilt Bakım Onarım Yağı Özelliği
En iyi sonucu alabilmek için en az 3 ay düzenli kullanılmalıdır.
Naturalive Doğal Cilt Bakım Onarım Yağı Aksi Tesirleri
Burun altından gözlerin altına kadar olan kısımlarda sürülmesi halinde kızarıklık yapabilir. Çünkü burun altından gözaltına kadar olan kısımlarda cilt yağları değil göz bakım yağları kullanılır. Eğer aksi tesir yaparsa bahsedilen bölgeye sürmeyiniz.

 

Naturalive Doğal Cilt Bakım Onarım Yağı İçindekiler Botanik Özellikleri

Kuşburnu Çekirdeği Yağı

Kuşburnu yağının özellikleri ilk olarak 1983 yılında Concepcion Üniversitesi çalışmaları ile keşfedilmiştir. Kuşburnu çekirdeği yağı yüksek oranda C vitaminini ve yağ asitlerini içerisinde barındırır. Ayrıca A vitamini açısından zengin oluşu ile cildin elastikiyetini korumasını sağlar ve yaşlamaya karşı koruyucu özellik gösterir. İçerdiği E vitamini ile de iyi bir nemlendiricidir. Cilt lekelerinin giderilmesinde etkili olduğu görülmüştür.

Yapılan Araştırmalardan Örnekler:

45 ve 68 yaş arasında cerrahi operasyon geçirmiş 10 kadın seçilmiştir. Kuşburnu yağı uygulamaları cerrahi dikişlerin çıkarıldığı gün başlayarak yapılmıştır. Ilık su ve sabun ile yıkama ve kurutma işleminden sonra dikkatli bir şekilde, yağ yumuşak masaj ile tatbik edilmiştir. Günde iki kez uygulama sonucu üç ay sonra (sabah ve akşam) izlerin kaybolmaya başladığı belirtilmiş, cilt elastikiyeti iyileşmiş ve bölgenin renginin önemli ölçüde düzeldiği gözlenmiştir.

Bir başka çalışmada ise; Güneşin cilt üzerindeki yaşlanma belirtileri sıcak iklimli ülkelerde çok yaygındır. Güneşe maruz kalmak ciltte önemli hasarlara neden olmaktadır. Bu testin gönüllüleri genellikle tatili 3 ay denizde geçiren ya da her gün plaja giden insanlardan seçildi. Testler, 25 ve 35 yaşları arasındaki 20 kadın üzerinde yapılmıştır. En sıklıkla görülen belirtileri yüzey kırışıklık ve kahverengi lekelerdir. (Ağustos-Mayıs, 1988) bu 20 kadının 4 ay boyunca yüzlerine kuşburnu yağı uygulanmıştır. Önemli değişiklikler üçüncü haftada başlayarak gözlenmiş, yüzey kırışıklıkları ortadan kalkmaya başlamış ve lekeler solmaya başlamıştır. Dördüncü ayın sonunda ise noktalar hemen hemen kaybolmuştur.

http://mettamassagetherapy.com/reprints/rosehip_oil

Argan Yağı

Tıpta Argania Spinosa olarak tanımlanan Argan Yağı Kuzey Afrika’nın en gelişmiş ülkelerinden Fas’ta yetişmektedir. Yüzyıllardır faslı kadınların kendileri üreterek kullandığı ve Argan ağacının meyvesinden elde edilen Argan yağı cildi yumuşatıp nemlendirir.
Argan yağının %80′i, Omega-9 (%42,8 Oleik asit), Omega-6(%36,8 linoleik asit) dâhil olmak üzere serbest radikallerin engellenmesi açısından önem taşıyan ve hücre oluşumuna yardımcı olan temel doymamış yağ asitlerinden oluşmaktadır. Bu sayede cildinizin yenilenmesine yardımcı olur. Emilimi oldukça yüksek bir yağ olduğundan krem gibi kullanılır.

Nar Çekirdeği Yağı

Nar çekirdeği içerisinde yüksek oranda fosfor kalsiyum ve potasyum ile birlikte magnezyum sodyum çinko demir ve bakır içerir.
Nar çekirdeği yağı E vitamini içeriği yüksektir.
Nar Çekirdeği içerisinde, Punisik asidin yanı sıra yüzde 0,6 oranında antioksidan özellikteki polifenolleri içermektedir.
Nar çekirdeği yağı konjuge yağ asitlerini yapısında bulunduran ender bitkilerden biridir.
Nar çekirdeği yağı alanında yapılan çalışmalar çok yeni olmasına rağmen, alınan başarılı sonuçlar bu yağa duyulan ilgiyi tüm dünyada artırmıştır.
Nar çekirdeği yağı protein ve mineral açısından oldukça zengindir.
(ALBRECH 2004, HORA 2003)

Yorum Bırakın